Poland First To Fight
III RP w dokumentach

W tym dziale prezentuję ciekawe dokumenty w języku polskim dotyczące historii III RP.


Lewy czerwcowy

Książka Jacka Kurskiego i Piotra Semki to zapis wywiadów z politykami związanymi z rządem Jana Olszewskiego na temat kulis odwołania jego gabinetu 4 czerwca 1992. Wydana w styczniu 1993 przez Editions Spotkania.

Zobacz w formacie PDF >>
Raport z weryfikacji WSI

Raport z weryfikacji WSI (znany także jako Raport Macierewicza). Upubliczniony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w lutym 2007 roku. Zawiera kompleksowy opis wszelkich nieprawidłowości i patologii, do których dochodziło w czasie działalności WSI w latach 1991-2006, kiedy to zapadła decyzja o ich rozwiązaniu.

Zobacz w formacie PDF >>
Konstytucja RP PiS 2010

Słynna "zaginiona" Konstytucja PiS z 2010 roku. Zobacz projekt Konstytucji stworzony przez PiS, który zniknął z internetowej strony partii przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku!

Zobacz w formacie PDF >>
Strategia Zmiany Kukiz

Strategia naprawy Rzeczypospolitej przygotowana przez zespół ekspertów partii Pawła Kukiza (KUKIZ'15), koordynowanego przez doktora Stanisława Tyszkę.

Zobacz w formacie PDF >>
Teczka Personalna Tajnego Wspolpracownika Bolek

Kompletna Teczka Personalna Tajnego Współpracownika "Bolek" udostępniona przez IPN 22 lutego 2016 roku. Czy TW "Bolek" to Lech Wałęsa? Zobacz akta TW Bolka w formacie pdf!

Zobacz w formacie PDF >>